Mormon Newsroom

Były prezydent Polskiej Warszawskiej Misji mianowany Siedemdziesiątym Obszaru

Były prezydent Polskiej Warszawskiej Misji mianowany Siedemdziesiątym Obszaru

Artykuły prasowe

30 września 2017 roku podczas Konferencji Generalnej Kościoła, Torben Engbjerg,
prezydent Polskiej Warszawskiej Misji w latach 2007-2010, został poparty przez kongregację a poźniej wyświęcony na Siedemdziesiątego Obszaru przez Starszego Neila L. Andersena z Kworum Dwunastu Apostołów któremu w obrzędzie wyświęcenia towarzyszył Patrick Kearon z Prezydium Siedemdziesiątych.

 

Torben Engbjerg urodził się 25.06.1955 roku w miejscowości Ugilt na Jutlandii, w północnej Danii. Jako 17-latek roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych w ramach wymiany studenckiej. W czasie dwuletniej nauki w Kalifornii mieszkał u rodziny mormońskiej. W 1976 roku, podczas u swych gospodarzy sięgnął po Księgę Mormona. Powiedział:

„Miałem niezwykłe, osobiste doświadczenie podczas czytania Księgi Mormona. Przeczytałem ją w dwa i pół tygodnia. Świadectwo które uzyskałem, sprawiło że zainteresowałem się Kościołem. W niecały miesiąc później zostałem ochrzczony”.

Rok później rozpoczął dwuletnią służbę misjonarską w Londyńskiej Angielskiej Misji.
Cztery dni po powrocie, zaręczył się z Anette Fisker, z którą regularnie korespondował podczas służby misyjnej. 16 września 1980 roku zostali zapieczętowani w świątyni w Oakland w Kalifornii. Są rodzicami czworga dzieci, trzech synów i jednej córki.

W kolejnych latach, Starszy Engbjerg służył w Danii jako doradca w prezydium palika, wyższy doradca i biskup. W 2007 roku został powołany na prezydenta Polskiej Warszawskiej Misji. W czasie 3-letniej służby misjonarskiej w Polsce towarzyszyła mu żona i córka Maria.

Starszy Engbjerg jest absolwentem ekonomii i marketingu. Przez 10 lat pracował w duńskim oddziale IBM. W 1995 roku podjął pracę w Kościele jako Kierownik ds. Tłumaczeń Obszaru nadzorując prace translatorskie w 25 językach w Europie Wschodniej i w Azji.
Od zakończenia misji w Polsce pracuje jako Kierownik Obszaru w FamilySearch - kościelnej, światowej organizacji genealogicznej. Jest odpowiedzialny za współpracę z archiwami w 25 krajach - w Europie Wschodniej, w Skandynawii i na Bliskim Wschodzie. Podczas pełnienia obowiązków Siedemdziesiątego Obszaru pozostanie czynny zawodowo.

W odniesieniu do swego aktualnego powołania Starszy Engbjerg powiedział:

„ Odczuwam pokorę wobec mego nowego powołania i związanej z tym służby członkom Kościoła w Europie. Wiem z całą pewnością, że Pan Jezus Chrystus żyje i że zostałem teraz powołany aby o Nim świadczyć. Czuję się bardzo zaszczycony tą możliwością i mam nadzieję, że będę mógł uczynić wszystko co w mojej mocy, aby służyć i dodawać otuchy świętym w Europie, dokądkolwiek zostanę posłany. Zostałem wyznaczony na członka Trzeciego Kworum Siedemdziesiątych, które swym zasięgiem eklezjastyczno-administracyjnym obejmuje jednostki Kościoła w całej Europie. Oznacza to, że będę uczestniczyć w konferencjach palików i dystryktów na całym kontynencie. Obecnie, powierzono mi opiekę nad obszarem Bałkanów, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mógł ponownie zawitać do Polski - byłoby to dla mnie prawdziwą radością. Wraz z żoną przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia przyjaciołom w Polsce. Tęsknimy za Wami bardzo i z podekscytowaniem oczekujemy na możliwość złożenia wizyty w Polsce”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.