Mormon Newsroom

Europejscy mormoni podczas ogólnoświatowej konferencji odnawiają zobowiązanie, by podążać za Jezusem Chrystusem

Europejscy mormoni podczas ogólnoświatowej konferencji odnawiają zobowiązanie, by podążać za Jezusem Chrystusem

Artykuły prasowe

Około pół miliona członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie oczekuje na Konferencję Generalną, która rozpoczyna się 23 września. Są częścią światowej wspólnoty prawie 16 milionów świętych w dniach ostatnich, znanych jako mormoni.

Członkowie Kościoła gromadzą się na konferencjach generalnych dwa razy w roku w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Każdej wiosny i jesieni odbywa się sześć sesji konferencyjnych, podczas których członkowie otrzymują wskazówki od przywódców Kościoła. Sesje są także transmitowane na cały świat w ponad 80 językach. Odbywająca się co pół roku konferencja jest dla wiernych okazją, by wysłuchać inspirujących przemówień i pogłębić swe zobowiązanie, by podążać za przykładem Jezusa Chrystusa. „Oglądanie konferencji generalnej ze świadomością, że oglądają to również miliony członków, daje wspaniałe poczucie jedności. Wszystkie przesłania mają tylko jeden cel: zbliżyć wszystkich do Chrystusa. Czy może być ważniejszy cel?”, mówi Chris Kleijweg, mormon z Holandii.

 

Mówcami są członkowie Pierwszego Prezydium, najwyższego organu zarządzającego w Kościele oraz inni uduchowieni mężczyźni i kobiety, którzy pełnią funkcje przywódcze w ogólnoświatowym Kościele. Ich przesłania pomagają członkom pewnie stawiać czoła współczesnym wyzwaniom i znajdować odpowiedzi na trudne życiowe pytania. Często po konferencji członkowie i rodziny czują, że „zostali obficie pobłogosławieni”, mówi John Connolly, członek Kościoła z Irlandii.

Członkowie i sympatycy Kościoła mogą oglądać transmisję konferencji w lokalnych domach spotkań lub za pośrednictwem strony internetowej LDS.org, gdzie konferencja jest nadawana na żywo. Plan sześciu sesji Konferencji Generalnej jest następujący:

•            sobota, 23 września

o            generalna sesja kobiet: 2:00–3:00 czasu środkowoeuropejskiego

•            sobota, 30 września

o            sesja poranna: 18:00–20:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja popołudniowa: 10:00–12:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja kapłańska: 2:00–3:30 czasu środkowoeuropejskiego

•            niedziela, 1 października

o            sesja poranna: 18:00–20:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja popołudniowa: 22:00–24:00 czasu środkowoeuropejskiego

Każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami dotyczącymi konferencji w mediach społecznościowych, używając hashtagu #LDSconf.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.